Prečo si nechať vyčistiť koberec strojom

Sobota 6 července, 2024 |
Prečo si nechať vyčistiť koberec strojom


Škvrny – veľmi častým problémom v súvislosti s čistotou kobercov je tvorba škvŕn. V mnohých domácnostiach sa ľudia neubránia pádu rôznych predmetov na podlahu, ktoré vytvoria škvrny – niektoré sú bez problémov odstrániteľné, iné sa odstraňujú veľmi ťažko. Napríklad ak vysypete na koberec trochu sadry alebo prášku na pranie, škvrnu ľahko vyčistíte handričkou a zvyšok odsajete vysávačom, ale rozliate červené víno, horčica, kečup, sviečková omáčka alebo tuk zo vyprážaného syra – to už pôjde oveľa horšie. Samotné čistenie škvrny čistiacim prostriedkom môže zaberať, ale problém spočíva v odsávaní škvrny, a nie každý má k dispozícii výkonný vodný priemyselný vysávač. Práve preto je vhodné z času na čas podrobiť dôkladnému vyčisteniu koberca od zašliapaných ciest a rôznych škvŕn špeciálnym čistiacim strojom.

koberec na podlahe

Zápach – koberce si pokladáme na podlahu, aby sme po nich chodili najčastejšie naboso alebo v ponožkách. Koberec je pre naše chodidlá vyslovený balzam a je to jediná podlahová krytina, ktorá ich hladí, láska a vyvoláva veľmi príjemné pocity. Dlhodobá chôdza po tvrdom povrchu skôr spôsobuje depresie, zatiaľ čo dlhodobé chodenie po mäkkom a hebkom koberci má naopak liečebný efekt a je to perfektný antistres. Avšak chôdza po koberci znamená, že medzi jeho vlákna utierame aj náš pot, a to ako z pokožky chodidiel, tak aj z ponožiek alebo zo silónových pančúch, a na pote si pochutnávajú baktérie, ktoré vytvárajú typický chodidlový odér. Vtip je ale v tom, že obyčajný vysávač zápach neodstráni, ten vysaje iba časť baktérií a zaschnutého potu, ale väčšina týchto organických látok v koberci zostane.

lietajúci koberec

Toto je opätovným dôvodom, prečo by sme mali čas od času na koberec pozvať odborníkov s čistiacim strojom, ktorý si poradí nielen so škvrnami a zvyškami nečistôt, ale aj so zápachom. V domácnostiach by sme mali nechať podrobiť čistenie kobercov v Popradu Veľká aspoň raz za rok, prípadne dvakrát ročne, záleží na frekvencii jeho využívania, teda ako často sa pohybujeme v domácom prostredí, ako často sme v zamestnaní, ako často cestujeme mimo domova a zdržujme sa napríklad v zahraničí atď.