Politika a jednotlivé názory
Pondělí 10 července, 2023 |
Politika je všade v televízii. Čo to vlastne tá politika znamená? Je to proces rozhodovania skupiny ľudí, ktorí sa nazývajú politikmi, s dosiahnutím určitého cieľa. Politika je vlastne kolektívne rozhodovanie danej skupiny. Používa sa pri štátnych orgánoch. V politike poznáme rôznych ústavných činiteľov, medzi ktorých patrí prezident, predseda Národnej strany a predseda vlády. Ďalej do politiky zaraďujeme rôzne štátne orgány, medzi ktoré patrí Národná rada, Ústavný súd a Prokuratúra. Politické strany sa rozdeľujú na koalíciu a opozíciu. Poznáme ľavicové strany a pravicové politické strany. Povinnosťou občana je ísť voliť, keď sa konajú voľby. Voľby poznáme prezidentské, parlamentné, krajské, komunálne, európske parlamentné alebo aj rôzne referendá.
Aké druhy politiky poznáme? Poznáme politiku finančnú, fiškálnu, hospodársku, kriminálnu, kultúrnu, ale i zahraničnú politiku. Každá sa zaoberá nejakou inou činnosťou. Ani vás nebaví neustále pozeranie politických diskusií v televízii? Je ich až moc a na každom jednom kanáli vysielajú len politické diskusie a rôzne správy, či novinky zo sveta? Niektoré majú zmysel, no veľakrát práve televíziu kvôli politikom vypíname. Už je ich až moc. Mnoho politikov sa v parlamente na svojej pozícií držia len kvôli platu. Vysoký plat je pre nich prioritou a nezaujíma ich, čo bude s obyvateľmi Slovenskej republiky.
Či sa dokážeme uživiť z týchto malých platov, ktoré dostávame za vykonanú prácu v našich zamestnaniach. Nič ich nezaujíma. Hlavne, že chcú, aby sa na Slovensku žilo lepšie. Prečo nám neprispievajú viac financií, keď chcú, aby sme rodili deti? Z tohto sa dá skutočne žiť? Dôchodcovia taktiež žijú z biednych dávok. Je to až na zaplakanie, že je takáto zlá situácia práve na Slovensku. Politici by mali robiť všetko pre to, aby sme sa na Slovensku mali omnoho lepšie, ako doteraz. Politiky je až priveľa. Nepotrebujeme až toľko ľudí, aby boli poslancami. Trošku ich bolo moc a mali by sa poriediť.